Zieleń w centrum miasta

Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa (MDM) na trwałe spisała się w krajobraz stolicy. Mało kto już pamięta świat bez Placu Konstytucji, który oficjalnie został otwarty w 1952 roku. Domy na MDMie, projektowane przez przedwojennych architektów mają jeszcze oddech i przestrzeń. Zanim najdą czasy Gomułki i mieszkania o wysokości 245cm, budowniczowie tworzą wnętrza jasne i przestrzenne.

Nawet w mieście można mieć kominek. Tutaj na tapecie imitującej drewno zawiesiliśmy gazowy kominek z czarnego metalu.

Pod starymi tynkami ukryte były stare cegły. Być może przyjechały na MDM z Wrocławia? Ich odsłonięcie, pomalowanie na biało i pociągnięcie instalacji elektrycznych na wierzchu, wniosło nieco industrialny klimat do wnętrza.

Kuchnia połączona z jadalnią. Przepiękny widok na dachy Warszawy. Białe, proste meble zostały posadowione na niezwykle barwnej, patchworkowej podłodze.

Biała łazienka ocieplona drewnianymi kaflami na ścianach i wielobarwną posadzką. Wanna z funkcją prysznica. Grube ściany pozwoliły na wykonanie niewielkiej, ale bardzo praktycznej wnęki nad wanną.

Okna sypialni wychodzą na ciche i zielone podwórze. Stare drzewa pod oknami, śpiew ptaków w centrum miasta i 2 minuty spacerem do metra - radość mieszkania w centrum miasta.

© 2023 by Design for Life.

Proudly created with Wix.com

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon