Szukaj
  • Magdalenna

OŚWIETLENIE TWORZY KLIMAT

Aktualizacja: 22 paź 2018

Czasami mówimy o lampach, czasami tylko o źródłach światła - bez nich nasze domy nie istnieją.Zazwyczaj na lampy przychodzi pora, kiedy budżet jest na wyczerpaniu, a chwila przeprowadzki do nowego lokum bliska.

I wówczas niestety piękno wnętrza i cała ciężka praca zostają zagrożone przez bubel z hipermarketu budowlanego.

Namawiam, żeby o lampach pomyśleć dużo wcześniej. Sprawdzić wysokość pomieszczenia, przeczytać na etykiecie, jaką powierzchnię oświetli, jakich wymaga żarówek i czy mamy wpływ na barwę światła.

Czasy żyrandoli z gołymi żarówkami dawno minęły. Jest w czym wybierać. Warto zadać sobie trochę trudu i zajrzeć do salonów polskich producentów lamp.


Lampa Boston, przeznaczona do wysokich pomieszczeń, z bardzo ciepłym, kameralnym światłem, doskonale nadaje się do sypialni.


Lampa Bang, bardzo nowoczesna, niezwykle jasna, sprawdzi się w pokoju dziecka, gdzie potrzeba dużo światła do budowania z klocków i rysowania. Jej nowoczesna forma będzie inspiracją dla młodych konstruktorów.Lampki nocne. Pozwalają na rozkoszowanie się lektura przed zaśnięciem, wprowadzają do sypialni klimat intymności. Czarny abażur, komponujący się z czarnym przełącznikiem, nie razi osoby śpiącej obok.


Podświetlenie obrazów, dyskretne źródło światła, które ma za zadanie wydobyć klimat dzieła, nie razić, nie przykuwać uwagi. Tutaj forma doskonała - lampa Pirius, której srebrna obudowa odcina się od zieleni ściany.


Stół jest sercem domu. Ale stół bez ciepłego kręgu lampy jest martwy. Listwa Longis nawiązuje do starych, porcelanowych lamp okresu międzywojnia. Przezroczyste klosze nadają jej lekkości, a ozdobne żarówki ledowe sprawiają, że lampa nie razi nas w oczy.


Czas świecznikowych żyrandoli mamy już za sobą. Teraz główne oświetlenie salonu może być ubrane w szkło, tworzywo albo tkaninę. Lampa Avia ma w sobie lekkość i powietrze. Jej kule mogą mieć różną wielkość i kolor, a ledowe żarówki stworzą niepowtarzalny klimat do rozmów i picia herbaty.


Kto pamięta słynne "kiblówki", białe plafony albo szklane rurki nad umywalką? Oby odeszły w niebyt wraz z całą siermiężnością PRLu. A my możemy delektować się formą czystą i doskonałą szklanych lamp z firmy Kaspa. Każda łazienka zyska dzięki nim niepowtarzalny klimat.

6 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2023 by Design for Life.

Proudly created with Wix.com

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon