Mazurski dom nad jeziorem Ułówki

Mazury kojarzą nam się z wakacjami, ale spokój i ciszę można znaleźć tu o każdej porze roku. W małej wsi, gdzie kiedyś była nawet szkoła i sklep, a teraz tylko cmentarz spowity zielenią gotyckimi literami przypomina o dawnej historii, stoi kilkanaście domów z bajkowym widokiem na jezioro.

Dawne mazurskie siedliska składały się z trzech budynków w kształcie podkowy: domu, stodoły i obory. Tutaj stary dom legł w gruzach, W pełnej okazałości zachowała się obora, zaś z części stodoły powstała drewutnia i wiata garażowa.

Kamień to budulec, którego nie brak na Mazurach. Dzięki temu materiałowi obora wtapia się w krajobraz, wyrasta z ziemi bez nadmiernej ingerencji w otoczenie.

Wskaźnik kierunku wiatru jest niezbędny dla żeglarzy. Róże wiatrów są piękną ozdobą mazurskich dachów. Tutaj opiekuńczy anioł z trąbką.

Weranda pozwala się cieszyć pierwszym ciepłem słońca, gdy na dworze aura jeszcze chłodna. W wygodnym fotelu z okresu międzywojnia można zanurzyć się z ciekawą lekturą i cierpliwie czekać na wiosnę.

Kuchnia - centrum domu. Przy dużym stole jest miejsce dla wszystkich członków rodziny. Przy kuchni przywdzieliśmy spiżarnię, w której pomieszczą się wszelkie smakołyki. Dużą płyta gazowa na pięć palników pozwala na gotowanie dla wielu osób. Zlewozmywak pod oknem pozwala podziwiać krajobraz nawet podczas zmywania naczyń.

Priorytetem inwestorów była wygoda. Każdy ma swoją sypialnię z dużym łóżkiem i fotelem do czytania. Na całym parterze zainstalowano ukryte rolety zaciemniające.

Zejście nad jezioro zbudowaliśmy ze starych podkładów kolejowych wysypanych drobnymi kamieniami. Pasują do prostych drewnianych płotów i ładnie się starzeją.

© 2023 by Design for Life.

Proudly created with Wix.com

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Pinterest Icon
  • White Instagram Icon